U organizaciji SOS  telefona za žene i djecu žrtve nasilja Podgorica, u partenerstvu sa Ministarstvom zdravlja, uz podršku Delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori nastavlja se aktivnost  jačanja institucionalnih mehanizama zaštite žrtava nasilja u porodici u zdarvstvenom sistemu  kroz uspostavljanje programa psihosocijalnog tretmana nasilnika u skladu sa zakonom i integracijama Ministarstva zdravlja.

Imajući u vidu značaj ovog  događaja u obezbjedjivanju kvalitetne zdravstvene zaštite, očekuje se implementacija ovog programa u okviru Centara za mentalno zdravlje.

Iste su takodje prisustvovale i nacionalnoj konferenciji “ Odgovor zdravstvenog sistema na nasilje u porodici”. Na konferenciji  je fokus dat na dostignuća projekata koji imaju snažan uticaj na zakonodavstvo i praksu u sprovođenju zaštitne mjere psihosocijalnog tretmana počinioca nasilja u porodici. Imajući u vidu činjenicu da sudovi izriču mjeru, a zdravstvene ustanove sprovode psihosocijalni tretman počinioca nasilja u porodici, ovo je dobar primjer međuinstitucionalne saradnje.