Obilježen 16.oktobar Svjetski dan pješačenja

setnja

Povodom Svjetskog dana pješačenja i Svjetskog dana zdrave hrane, Higijensko epidemiološka služba Doma Zdravlja BP u saradnji sa Opštinom Bijelo Polje, MUP-om, AK „Jedinstvo“, JUOŠ „Risto Ratković“ i JU Srednjom elektro – ekonomskom školom je 16. oktobra organizovala šetnju pod sloganom „Pješački pohod“ na relaciji od hale u Nikoljcu do naselja Pripčiće.

Ovim „Pješačkim pohodom“ još jednom je pokazano da je pješačenje najjednostavniji i najsvrsishodniji oblik čuvanja i unapređenja zdravlja jer doprinosi održavanju kondicije, razvoju tjelesne i zdravstvene kulture gdje su uključeni i stari i mladi.